Abyste se dlouho těšili z luxusní sedačky – správné umístění a pravidelná péče prodlouží její životnost

Kvalitní sedací soupravu nemusí zničit jenom drápky vašich domácích mazlíčků, uškodí i sluneční svit nebo radiátor.

Uvažujete o koupi opravdu kvalitní sedačky a přemýšlíte či se vám investice do ní vyplatí? Poctivě vyrobená sedačka z kvalitních materiálů se rozhodně vyplatí. Nebudete muset zase za pár let kupovat novou. Díky špatné výplni sedáků, nekvalitním potahům či nesprávnému dřevu se vám podezřele levná sedačka může už po pár měsících začít rozpadávat. Ani luxusní sedačka však nevydrží navěky, pokud se o ni nebudete správně starat.

Sedačka potřebuje svůj prostor

I luxusní gauč se může stát danajským darem, pokud si pořádně nezmapujete prostor,v kterém jej chcete umístit. Lidé často neberou v potaz další nábytek, který se bude nacházet v místnosti. Zapomínají si změřit velikost oken, výšku parapetů, či jiných výběžků na zdi, které by mohli umístění sedačky překážet. Nejčastějším prohřeškem ale je, že se kolem sedačky nedá chodit. I to jí může způsobit újmu na potahu či konstrukci.

Pozor na zdroj tepla

S umístěním sedačky souvisí i její vzdálenost od topení či jiného zdroje tepla. Není výjimkou, že lidé gauč doslova nalepí na topení. Správně by měla být umístěn přibližně 20 až 30 centimetrů od zdroje tepla, od krbu dokonce 50 centimetrů.

Škodí i sluníčko

Při navrhování obýváku myslete i na to, kde jsou okna a kde se budou nacházet lampy. Na povrch sedačky, tedy na její barvu, může mít negativní vliv i světlo. Barva se působením intenzivního světla může vyšisovat.

Uškodí i knoflík

Povrch sedací soupravy je ale vystaven mnoha nástrahám. Velkým nepřítelem je i naše oblečení a především tolik oblíbené rifle. Poškozené kovové knoflíky nebo přezky mohou snadno v textilním potahu zatrhnout nitku, na koženém zas vytvořit nevzhledné škrábance. Čím je povrch kvalitnější, tím více vydrží, ale i tak si dávejte pozor, v čem si na sedačku sedáte a co máte v kapsách.

Pravidelná údržba je nutnost

Aby měla sedačka stále luxusní vzhled, nesmíme zapomínat na pravidelnou údržbu. Pokud zvolíte dobrý povrch, například omyvatelnou textilii nebo kvalitní kůži, péče bude o to jednodušší. V případě látkové i kožené sedačky je důležitá pravidelná impregnace, která zajistí jednodušší umývání skvrn a brání ji před slunečnímu zářením a jinými nepříznivými vlivy. Na umývání a impregnaci používejte jenom výrobcem doporučené přípravky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *