Čím vytápět domácnost?

Lidé používají nejrůznější zdroje vytápění domácích prostor. Obecně vévodí České republice plyn, jež lze nalézt v mnoha objektech. Je však tento zdroj tepla skutečně ekonomický? Není levnější a přínosnější varianty, jak ušetřit každoročně za vytápění domu?

Věřte, že je. A právě nyní vám přinášíme krátké porovnání jednotlivých topných komodit, včetně obecného přiblížení patřičných nákladů.

Plyn a elektřina

Obě komodity nabízí maximální komfort. Pootočíte kolečkem nebo na displeji navolíte teplotu, kterou chcete a hle, do několika minut si užíváte odpovídajícího tepelného blahobytu. Toto pohodlí je ale vykoupeno poměrně vysokými náklady na provoz.

Nejdražší je bezpochyby elektřina, hlavně u přímotopů a akumulačních zařízení. Plyn tato hrůzná čísla úspěšně následuje.

Uhlí a dřevo

Možná i kvůli výše uvedenému stále více domácností přechází na osvědčené kotle na tuhá paliva. Dnes už jde o moderní produkt s automatickým podavačem, jehož obsluha není tak náročná, jako před mnoha lety.

Topení černým a hnědým uhlím vám přinese poloviční náklady oproti elektřině. Komodity následované dřevěnými briketami a peletkami. Nejekonomičtějším vítězem jsou bezpochyby klasická dřevěná polena.

Lze topit ještě levněji?

Ano, i přesto, že je dřevo stále populárnější, existují i jiné suroviny, u nichž ušetříte o něco více. Je to známá biomasa, pod níž si představíte například obilí. Další úspora oproti dřevu, a to zhruba o jednu celou čtvrtinu.  V tomto ohledu je však třeba počítat s vyššími vstupními náklady na spalovací zařízení.

Nebojte se nákupních cen moderních kotlů, které se vám během několika let navrátí. Poté si budete užívat daleko levnějšího vytápění domácnosti a ročně ušetříte až několik tisíc korun. To je výzva, jež stojí za zvážení, navíc s přihlédnutím ke stále vyšším nárokům na ekologii.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: franky242).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

One thought on “Čím vytápět domácnost?

  • 25 srpna, 2021 at 12:18 pm
    Permalink

    Nám v bytě pomohly zatemňovací závěsy od Goldea. Méně se ztrácí teplo

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.