Další zpřísnění hypoték v dohledné době nebude

Česká národní banka plánovala další omezení hypoték tentokrát podepřená zákonem. To však sněmovnou neprošlo, protože poslanci na konci volebního období nechtějí řešit novelu zákona ohledně hypoték.  Záměr tím však nezaniká a jeho vyhotovení čeká na novou vládu. To dává běžným lidem čas se připravit a nakoupit nemovitost ještě teď, dokud jsou hypotéky relativně snadno přístupné.

Zdražování nemovitostí

Minulý rok stouply ceny bytů v Plzni o více než 10 %. Podobně na tom byly i jiné kraje a nejvíce patrný je tento trend hlavně v Praze, kde máte v dnešní době problém sehnat nemovitost pod 2 miliony korun. Plánované regulace měly trh usměrnit a přinést ustálení přehnaných cen či jejich pokles. To se však nestalo a ceny stále stoupají. V dohledné době by měl podle odborníků trend pokračovat.

Žádné další omezení letos na podzim

Česká národní banka se po vlně jarních regulací chtěla pustit do další velké úpravy hypoték v podobě novely zákona. Plánovaná omezení měla začít platit již letos na podzim, ale poslanci novelu nepodpořili. Novely by ztížila získání bydlení pro mladé rodiny, ale zároveň s ní již poslanci nechtějí na sklonku své vlády zabývat.

Zájem o hypotéky ale stále roste

I přes regulace, které znamenají, že potřebujete mít našetřeno alespoň pětinu cenu nemovitosti pro získání hypotéky, neutlumily zájem o nákup nemovitostí s tímto financováním. Počet hypoték se stále zvyšuje a s ním i celková částka půjčených peněz. Předpokládané snížení cen nemovitostí a menší zájem o hypotéky se tedy nekoná a stále pokračuje ideální příležitost pro nákup nemovitosti. Ať už hledáte vlastní bydlení, nebo přemýšlíte nad investicí, prohlédněte si situaci v jednotlivých krajích. Slibně vypadají nemovitosti v Plzni a Praze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *