Zahradní fontána jako stylový doplněk Vaší zahrady

Pokud máte krásnou zahradu, která je plná květin, keřů a stromů, ale stále máte pocit, že jí něco chybí, pak to může být zahradní fontána. Existuje mnoho návrhů od malých fontánek až po velké kašny, okrasné platformy i nástěnné fontány, takže máte rozhodně z čeho vybírat. Fontána navíc přidá krásný přízvuk Vaší zahradě, protože vytváří velmi uklidňující šumění a šplouchání vody, které osvěží Vaši mysl.

Jak vybírat fontánu?

Pokud máte velkou zahradu, můžete si vybrat velkou zahradní fontánu. Pro malé zahrady se hodí fontána ve stylu sochy, nebo menší fontánka ve stylu keramického hrnce, případně kamenů postavených na sebe. Stejně tak můžete poměrně jednoduše instalovat fontánu v zahradním rybníčku či jezírku- stačí zakoupit čerpadlo, které je běžně k dostání v hobbymarketech. Design takové dekorace přidá Vaší zahradě na estetičnosti a zajisté se stane hlavním lákadlem jak pro Vás, tak i pro Vaše hosty.

Témata fontán a kašen

Existuje mnoho možností a designů pro Vaši fontánu. Můžete najít motivy zvířat, květin, ptáků a rostlin, dále pak zahradní fontány jako sochy lidí, víl a andělů. Takové sochy pak mohou dotvářet tematičnost Vaší zahrady. V současné době jsou velmi oblíbené také fontány s přírodními motivy, které imitují reálné scenérie, takže si můžete připadat například jako u horského potůčku.

Údržba

Zahradní fontány a kašny jsou poměrně jednoduchá zařízení, která nevyžadují výraznější údržbu, avšak minimálně základní údržba je nutná pro dokonalý vzhled a správné proudění vody. Častým problémem bývá omezení průtoku vody, které je způsobeno ucpáním sacího koše čerpadla, který je vhodné čas od času vyčistit. Další neříjemností může být špinavá, zelená voda- k tomu problému jsou náchylnější kašny, ve kterých voda necirkuluje vůbec, nebo jen minimálně. U menších fontán nebo kašen je nejjednodušší jednou za několik dnů až týdnů dle venkovní teploty vyměnit vodu. U větších zařízení je možno využít nejrůznější chemické přípravky k tomu určené. Doporučujeme používat látky, které jsou bezpečné pro zvířata, protože ptáci, případně i Vaši domácí mazlíčci mohou z fontány pít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *