Jak na výběr střešní krytiny?

Stavíte a nevíte, jakým způsobem si vybrat střešní krytinu? V tom případě jste tu správně, my vám pomůžeme vaše dilema vyřešit. Střecha je nedílnou součástí každého domu jak z hlediska funkčního, tak estetického. Bez pořádné střechy žádný dobrý dům nepostavíte. Jak tedy na to?

Materiál je základ – zkuste plechovou střechu!

V první řadě je nutné zvolit materiál, ze kterého budete střechu konstruovat. Potřebujete, aby odolal zrádným povětrnostním podmínkám. Musí si poradit s vodou, rozpálenými slunečními paprsky, mrazem, sněhem či krupobitím. Doporučujeme vám plechové střešní krytiny. Jedná se o takový materiál, který bez problémů odolává fyzickým vlivům a zároveň disponuje dlouhou životností. Spolehnout se můžete také na jeho nosnost, pyšní se až 1200 kg na jedem metr čtverečný.

Prostě to musí vypadat dobře

Druhým velice důležitým bodem při výběru je vzhled. S ním jde ruku v ruce tvar konstrukce střechy. Střešní krytiny plechové jsou v tomto ohledu velmi variabilní. Poskytují nesčetné množství kombinací, tvar střechy si tak můžete přizpůsobit nejen dle okolní zástavby, což je častým kritériem, na řadu může přijít i vaše kreativní stránka. Lehké střešní krytiny mohou být stanového, pultového či například valbového typu. Plech, jakožto hlavní materiál umožňuje všechny. Zvolit si také můžete speciální povrchy. K dispozici vám je hladká povrchová úprava, která se vyznačuje vysokou mírou elegance a moderním vzhledem, glazura, u které se mísí perfektní vzhled s dlouholetou životností či speciální kamenný granulát. Ten dokáže velmi dobře chránit střechu před mechanickým poškozením a zároveň tlumit jakékoliv známky hluku.

Doplňky a vychytávky, které vám při stavbě přijdou vhod

V neposlední řadě budete muset řešit různé doplňky, které jsou při stavbě střešních krytin nepostradatelné. Jedná se o různé druhy lišt, hřebenáčů, o krajové tašky, okapové lemy či držáky hromosvodu. Každá z těchto vychytávek vám přijde jako velmi praktická pomůcka. Všechny doplňky pochopitelně disponují nejvyšší možnou kvalitou a vzhledově jsou sladěny s vybranou barvou a designem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.