DOMÁCÍ SAUNA PRO DOKONALOU RELAXACI

Domácí sauna se obecně dělí na dva typy – finskou saunu a infrakabinu. U finské sauny se zahřívá nejprve vzduch, poté člověk. Je lepší, když si v této sauně raději lehnete. Finská sauna je také dobrá na posílení odolnosti těla. Infrakabina to má jinak. Zde se ohřeje nejprve člověk, poté vzduch. V infrakabině je lepší sedět a slouží převážně k zahřátí těla před sportem nebo po sportu. Je také vhodná na bolesti kloubů. Toto všechno byste si měli pamatovat, když půjdete domácí saunu koupit.

Saunování je odjakživa jakousi společenskou záležitostí. Existují ovšem nadšenci do saunování či stydlíni, kteří by si raději vychutnali svoji horkovzdušnou lázeň v pohodlí domova. Taková domácí sauna se vám s přehledem vejde i do bytu a náklady obvykle nebývají zas tak vysoké. Ovšem nemusíte hned sáhnout po tom nejlevnějším kousku, nemuselo by se vám to vyplatit. Myslete také na to, že příliš malá sauna vám nenabídne to, co by doopravdy nabídnout měla.

Nejvíce používanou domácí saunou je bezpochyby ta finská. A tu doporučují i odborníci, neboť je výborná na posilování imunity a můžete si zde individuálně nastavit teplotu a používat jakékoliv esence budete chtít.

Infrakabina má ovšem také něco do sebe. Sice nenabízí tolik zdravotních výhod jako finské sauny, ale o to snazší jsou, co se týče elektrického zapojení, jsou méně náročné na spotřebu i na údržbu. Infrazářiče v kabině ohřívají přímo člověka, pak přijde na řadu teprve vzduch, který bývá poměrně suchý. Teplota se pohybuje kolem 60°C.

Nabízí se hned několik míst v bytě, kam umístit finskou saunu. Těmi nejlepšími bývají zpravidla koupelny, ložnice, chodby a sklepy. Saunu si samozřejmě můžete dát i samostatně na zahradu nebo do zahradní chaty.

Na infrakabinu vám stačí menší prostor. Pokud máte v plánu samostatné saunování, pak vám stačí rozměr i 90×90 cm. Lepší jsou samozřejmě větší infrakabiny s velikostí asi 110×110 cm. Velikost sauny vybírejte dle toho, kolik se bude saunovat lidí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *