Hledáte vhodné projekty domů? Inspirujte se architektonickými trendy

Architektonické trendy na rok 2018 podporují interakci mezi lidmi, ale i komunikaci vlastníka se samotným domem

Architektura je obor, který se neustále vyvíjí. Mění se tedy i způsob bydlení, vnitřní uspořádání bytu nebo domu. Pokud se chytáte stavět nebo rekonstruovat, je dobré se podívat na vámi vybrané projekty domů i z trochu jiné perspektivy. Bude mi uspořádání prostoru vyhovovat i za pár let? Jak bude dům osazen na pozemek – bude dobře propojen se svým okolím?… To jsou všechno otázky, které byste si měli klást, abyste ještě před dostavěním domu nezjistili, že neodpovídá vašemu stylu života.

Moderní dům se stává jedním velkým propojeným prostorem, aby podpořil kontakt mezi obyvateli domu. Zdroj: bigstockphoto.com

Otevřený prostor

Podle webu Interior Design Lovers je jedním z trendů let příštích otevřený a propojený prostor, a to nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Stírají se hranice mezi jednotlivými částmi domu tak, aby podpořily co největší interakci mezi jednotlivými obyvateli domu. Vlastníci domu, ale i příchozí hosté se mají ve vzniklém prostoru cítit uvolněné.

Ostatně propojený obývák s kuchyně je oblíbený už i v České republice, ale obývací prostor se ještě více zvětšuje, propojuje se s pracovnou, zahradou a dalšími částmi domu. Samotné pokoje na spaní zůstávají malé. Vybíráte-li si projekty domů, určitě se nad funkčností celého vnitřního prostoru pořádně zamyslete.

Více vlastníků

Spolubydlení je něco, co si spíše spojujeme s mladými lidmi nebo se studenty. Tento trend je však čím dál více na vzestupu i  v případě rodinných domů. V zahraničí přicházejí opět do módy vícegenerační domy, u kterých však musí být zajištěno, že každý má svoje soukromí.

Na vzestupu jsou i různá kondominia, kdy se více rodin domluví na koupi jednoho většího pozemku, který pak vlastní společně. Nemovitosti, které si na něm postaví už vlastní každý zvlášť. Výhodou je možnost sdílet náklady za správu pozemku a možnost nést společné náklady za takové věci, jako je bazén, hřiště, tenisový kurt. Největší výhodou je samozřejmě možnost interakce mezi přáteli, což může být skvělým řešením zvláště pro rodiny s malými dětmi.

Chytrý dům

Inteligentní dům není novinkou, ale v České republice se chytrá řešení zatím nevyužívají tak intenzivně. Pokud stavíte a máte rádi pohodlí a nové technologie, určitě se ptejte architekta nebo projektanta na možnosti integrace chytrých zařízení do domu ještě během stavby. Různé tablety, které ovládají světla, topení nebo dobíjecí stanice, kde si je možné bezdrátově dobít telefon, a jiné přístroje zjednoduší váš život v domě a přenesou vás do nového tisíciletí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *