Inovace v kuchyni: Vakuové dózy a filtrační konvice

V kuchyni trávíme značnou část života. Tenhle prostor je totiž nejen místem, kde vznikají chutné kulinářské speciality, ale také společenským prostorem, kde se setkáváme s rodinou i nejbližšími přáteli. Jak čas strávený v kuchyni ozvláštnit? Jistou možností je pořízení praktických vychytávek. Následující řádky budou věnovány filtračním konvicím a vakuovým dózám, které šetří životní prostředí i naše peněženky.

Filtrační konvice aneb jak vlastně fungují

Filtrační konvice představují inovativní zařízení, které pracuje se speciálními filtry. Ty upravují kvalitu a chuť kohoutkové vody. Filtry odstraňují z vody nejen zápach chlóru, ale i těžké kovy jako jsou olovo, zinek a měď, některé herbicidy a pesticidy. Filtrace zbavuje vodu také vodního kamene, proto ji můžete používat i do rychlovarných konvic a kávovarů, kterým tak prodlužujete životnost.

Filtry navíc zvládnou přefiltrovat až 150 litrů pitné vody. Pak je nutno je vyměnit za nové. I přes tuto opakovanou investici je voda přefiltrovaná z konvice 8x levnější, než voda, kterou si donesete z obchodu v PET lahvích. Ty tak ve finále zatěžují nejen naši peněženku, ale především životní prostředí. Doba rozkladu jedné PET lahve je totiž neuvěřitelných 450 let.

Vakuové dózy prodlužují životnost potravin

Další skvělou vychytávkou do domácnosti jsou vakuové dózy. Jak už jejich název napovídá, pracují s vakuem, kterého je v dóze dosaženo pomocí ruční nebo elektrické pumpičky. Minimum vzduchu zajistí to, že potraviny zůstanou 3x až 5x déle čerstvé. Navíc odpadá nutnost pořizování jednorázových plastových obalů. Mezi další předností vakuových dóz patří i skutečnost, že z uzavřených dóz nebudou do lednice pronikat pachy jednotlivých jídel, do potravin uzavřených v dózách se pak nedostane vlhkost, takže se nezačnou tak brzo kazit.

Díky kvalitním vakuovým dózám navíc zůstane zachována přirozená chuť potravin a nedojde v nich k množení bakterií a vzniku plísní. Vakuové dózy mají navíc široké spektrum využití. Nemusíte do nich ukládat pouze potraviny, ale třeba také dokumenty, knihy nebo šperky, které podléhají oxidaci. Dózy navíc můžete zakoupit v několika různých velikostech a objemech od 0.5 l, přes 1.3 l, dále 1.5 l až 2.7 l. K dispozici jsou i praktické sady.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *