Jak si správně pojistit bydlení?

Je nutné myslet na zadní vrátka. Nikdy nevíte, jak si s vámi osud pohraje. Stačí jedna vichřice, která zničí střechu, vandal, který si splete vaši fasádu s malířským plátnem a je toho mnohem více. Bez pojistky budete všechny škody hradit ze svého. Možná se budete muset zadlužit a dalších několik let žít ve strachu, že nezvládnete půjčku splácet. Když budete mít správně nastavenou pojistku, dostanete finanční kompenzaci a i velké škody vyřídíte bez stresu.

Nutný základ

Základní pojištění domu by měl mít sjednáno každý majitel bytu, chaty nebo rodinného domu. Jedná se o pojištění nemovitosti, které se vztahuje na škody na věcech nemovitých (byt, dům, garáž aj.), na vybavení zahrady a také na plot či rozhlasové a anténní systémy. Rozsah pojistky se u jednotlivých pojišťoven liší, proto vždy důkladně čtěte podmínky smlouvy a v případě nejasností se ptejte.

V kombinaci

Zařídit si můžete také pojištění domácnosti, které kryje škody na věcech movitých. Vztahuje se dokonce i na krádež, a to včetně cenností a peněz, které máte uloženy doma. Lidé nejčastěji volí majetkové pojištění, protože má nejširší rozsah krytí. Je to totiž kombinace pojištění nemovitosti a domácnosti. Nově je možné ho sjednat i pro rekreační objekty, s nabídkou přišla nedávno pojišťovna Ergo. Jako doplněk k němu nabízí ještě pojištění odpovědnosti. Proč se vyplatí a jak funguje? Čtěte v tomto článku.

Snadné vyřízení a výhodná cena

Téměř u všech pojišťoven je možné sjednat online pojištění nemovitosti. Než smlouvu uzavřete, udělejte si porovnání nabídek, díky online srovnávačům je to otázka několika minut. Neřiďte se jen cenou, kvalitu pojistky udává rozsah pojistného krytí. Liší se i ceny pojištění domu. Výši ovlivňuje velikost nemovitosti a také lokalita. Nejvíce na pojistném platí v Praze a také v záplavových oblastech. Záleží také na zvolené pojistné hodnotě (tj. na reálné ceně nemovitosti).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.