Jak vybavit kutilskou dílnu

Češi jsou – jak známo – kutilským národem. Rádi si spoustu věcí uděláme svépomocí, než se spoléhat na kvalitu či dochvilnost řemeslníků. A tak není divu, že každý rodinný dům je vybaven také kutilskou dílnou. Co všechno do ní patří a co by v ní nemělo chybět? To závisí na samotném kutilovi. Velice praktickou součástí jsou kovové regály, které slouží k šetření místem, lepší organizaci nářadí, nástrojů či různých látek (laky, barvy, benzin) a k lepší přehlednosti.

Jak prodloužit životnost regálů?

Regály se mohou pochlubit praktičností, stabilitou i vysokou odolností. Časem ale může dojít k jejich opotřebení. Abychom tento jev co nejvíce prodloužili, můžeme se zaměřit na drobnosti, které pomohou zvýšit jeho životnost na maximum. Chraňte povrchy polic před různými chemikáliemi a kapalinami, jako jsou laky, ředidla nebo například benzín. Všechny tyto látky uchovávejte pevně uzavřené. Rozpracované výrobky ukládejte do regálů nejlépe na kus staré látky nebo igelitu, aby nedošlo k jejich poškození. Také je dobré zatěžovat police rovnoměrně.

Pracovní stůl se svěrákem – základem dílny

V dílně by se rozhodně měl najít pro pracovní stůl se svěrákem, který oceníte při různých druzích práce. Už při zařizování myslete na to, že na práci je důležité dobře vidět. Vyplatí se investovat do kvalitního osvětlení – klidně můžete zvolit hned několik druhů světla. Kovové regály jsou praktickým společníkem, je ale vhodné k nim pořídit také různé boxy a krabice, které mohou udržet v dílně pořádek.

Ponk

Součástí každé dílny je také ponk. Ten už by měl být přizpůsoben potřebám samotného kutila, protože každý je zvyklý pracovat s jiným typem materiálu. Měl by být dostatečně stabilní a pevný – ideální je odolný kov nebo masivní dřevo s voděodolnou úpravou. Pro údržbu pořádku je vhodné udělat místo také pro průmyslový vysavač.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.