Nejoblíbenější kultivary kryptomerie. Jakou si vybrat pro vaši zahradu?

Pěstování kryptomerie je poměrně jednoduché a s trochou umu to zvládne každý. Pokud právě přemýšlíte nad novým okrasným stromem do vaší zahrady, rozhodně dejte kryptomerii šanci. Odvděčí se vám svým krásným vzhledem a dlouhou délkou života.

Kryptomerie je symbol japonské zahrady

Pod pojmem kryptomerie se skrývá stálezelený jehličnatý strom z čeledi cypřišovitých. Pochází z Japonska, i když některé zdroje mluví o Číně. O tomto však neexistují žádné důkazy, které by toto tvrzení potvrzovaly.

Samotné označení kryptomerie vzniklo spojením dvou řeckých slov – kryptos (tajný) a meros (část). V Japonsku je kryptomerie známá především pod pojmem Sugi. V japonských zahradách se přitom již od pradávna kryptomerie považuje za jeden z hlavních kompozičních symbolů.

Nejoblíbenější kultivary kryptomerie

Kultivarů kryptomerie existuje celá řada. Přesněji řečeno se tento počet odhaduje kolem 100 různých odrůd. A jaké jsou ty vůbec nejoblíbenější?

Kryptomerie japonská ‘Elegans Viridis’

Tento kultivar je velmi atraktivní. Pyšní se totiž krásnou zelenou barvou, kterou si ponechává i přes zimu. Zároveň je mnohem menší než původní druh a pyšní se kuželovitým habitem. Konce jeho větviček elegantně převisají a vytváří tak skvělý efekt.

Kryptomerie japonská ‘Rasen’

Tato odruda je poměrně výrazná, díky čemuž se těší oblibě u zahradníků po celém světě. Pyšní se spirálovitě pokroucenými větvemi, které mohou ve stáří efektně převisat. Zároveň dokáže zaujmout i svou vláknitou oranžovou kůrou a poměrně drobnými kulovitými šiškami.

Kryptomerie japonská ‘Sekkan-sugi’

Tato kryptomerie pochází z Japonska, poprvé však byla popsána až v americe. Jedná se o překrásný kultivar, který se těší stále větší popularitě. Je to především díky jejím barevným a různorodým jehlicím.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *