Nemovitost má dnes pojištěnou téměř každý. Je vaše smlouva ale aktuální?

Různé druhy pojištění lze považovat za samozřejmé. Rozhodně mezi ně patří také skutečnost mít pojištěnou nemovitost. Ostatně přijít o střechu nad hlavou a zůstat bez prostředků je poměrně vysoké riziko. Každý si musí zvážit, zda se mu vyplatí takové riziko podstupovat, přičemž v případě nemovitosti to většina lidí na lehkou váhu nebere. Na druhou stranu se někdy může stát, že pojistná smlouva již po čase neodpovídá reálným rizikům, nebo hodnota pojištěného majetku značně vzrostla, třeba po rekonstrukci. To jsou případy, kdy lidé někdy zapomenout pojistnou smlouvu revidovat.

Zaměřte se na parametry vaší pojistné smlouvy

Pokud jste v poslední době prováděli třeba nějakou rekonstrukci, určitě se tedy podívejte, na jakou hodnotu máte vlastně vaši nemovitost pojištěnou. Zajímejte se také o to, zda se nezměnila některá pojistná rizika. Je dobré se podívat také na nabídky ostatních pojišťoven, kdy například ERGO pojišťovna vám nabídne pojištění domu za velmi výhodných podmínek. Můžete si snadno pojistit různé druhy nemovitostí. Může jít třeba o:

  • Rodinné domy
  • Byty
  • Nemovitosti ve výstavbě
  • Domácnost

dumnabytek.cz ergo cz 01

Pojišťovaný rodinný dům nebo byt je pochopitelně potřeba vlastnit. Musíte jej tedy mít v takzvaném osobním vlastnictví. Není také problém si pojistit rozestavěnou nemovitost, protože také tu může stihnout nějaká pohroma. V mnoha ohledech lze doporučit nezapomínat také na pojištění vaší domácnosti, kde můžete mít řadu cenných věcí. Ty přitom pro vás nemusejí znamenat pouze hodnotu peněžní.

Co dalšího můžete pojistit?

Pojištění nemovitosti nebo také domácnosti patří mezi ty druhy pojištění, jejichž důležitost si uvědomuje většinová část populace. Jsou zde však také další pojistky, jako je třeba pojištění odpovědnosti, kdy se lze nechat pojistit proti škodám, které můžeme způsobit v běžném životě my sami. U zmiňované ERGO pojišťovny, jeden pojištěný člen rodiny znamená automaticky pojištění pro celou rodinu. Můžete jej využít i v zahraničí a je bez spoluúčasti.

dumnabytek.cz ergo cz 02


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *