Správná dlažba do exteriéru

Venkovní dlažba je nedílnou součástí prostor kolem rodinného domu, bytového komplexu či komerčního objektu. Prvky tvořící pevnou nášlapnou vrstvu a zároveň přinášející moderní doplněk exteriéru.

Obvykle se tento typ stavebního materiálu využívá hlavně u chodníků, pergol, garážových stání a podobných ploch. Z pohledu složení lze rozlišovat dva nejpoužívanější druhy venkovní dlažby.

  • Betonová dlažba
  • Keramická dlažba

Betonová zámková dlažba

Jde pravděpodobně o nejtypičtější produkt tohoto zaměření. Beton je v tomto směru odolným a pevným materiálem s dlouhou životností. Snadná údržba prostřednictvím vysokotlakého čističe je toho jednoznačným důkazem.

V závislosti na tom, jaké bude zatížení venkovní dlažby, volíte odpovídající tloušťku. Pestrý výběr lze očekávat také z pohledu celkové velikosti a rozměrů. Výjimkou nejsou ani odlišné tvary, jako je čtverec, obdélník, několika úhelník a mnohé další.

Při následné pokládce se meze nekladou a vy můžete utvářet obrazce libovolného vzoru, od běžného šachovnicového až po ty zcela atypické.

 

Venkovní keramická dlažba

Keramika je využívaná hlavně v interiéru, kde ji stoprocentně naleznete v koupelně, mimo jiné také v kuchyni, na chodbě a v ostatních místnostech. Existuje však i exteriérové vyhotovení s vyšší tloušťkou a patřičnou mrazuvzdorností. Odolný povrch bývá doplněn protiskluzovou vrstvou.

V tomto ohledu lze oproti zámkové dlažbě docílit daleko širšího výběru barevných vzorů a imitací nejrůznějších přírodních materiálů.

Kamenná dlažba

Zatoužíte-li po určitém nadstandardu, neunikne vaší pozornosti cenově nákladnější kamenná dlažba. Ta se skládá výhradně z kamene, jako je břidlice, žula, pískovec, mramor, čedič a mnohé další. Kamen sám o sobě přináší dlouhou životnost, přírodní provedení a hlavně vysokou odolnost a snadnou údržbu.

Pro co se ve svém exteriéru rozhodnete právě vy?

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Keattikorn).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *