Typy matrací, se kterými se na trhu můžete setkat

Jak jste se vyspali? To je otázka, na jejíž odpověď má vliv naše matrace, na které dnes a denně spíme. Sice si to mnozí lidé neuvědomují, ale pravdou je, že matrace se opravdu velkým dílem podílí na kvalitě našeho spánku. Pokud se delší dobu probouzíme rozbolavělí, pokud nás bolí záda nebo nás trápí dokonce opakující se migréna, než zamíříte se svými problémy k lékaři, zkuste to řešit krapet jinak, a sice investicí do zbrusu nové matrace, která bude spasitelem dobrého a kvalitního spánku. Ve většina případech na zmiňované problémy má opravdu vliv právě matrace, na které každý den spíte.

V případě, že patříte k lidem, kteří si chtějí koupit novou matraci, přinášíme vám seznam typů matrací, na něž můžete na trhu narazit. Narazíte na ně jak v online obchodech, tak v kamenných prodejnách.

Latexové matrace

V posledních letech jsou velice oblíbené latexové matrace. Latex sám o sobě je velice elastický materiál, který skvěle pruží. Výhodou latexových matrací je hlavně jejich skvělá pružnost, stálost a také dlouhá životnost. Na druhou stranu jsou méně prodyšné, proto pokud se potíte abnormálně, raději to zkuste s krapet jinými matracemi.

Pěnové matrace

Mezi nejoblíbenější matrace současnosti se řadí rozhodně pěnové matrace, které se vyrábí z polyuretanových pěn. Pěnové matrace patří zpravidla na lamelové nebo také na laťové rošty, tak na to pamatujte při koupi roštů. Co se týče samotných matrací, jejich hlavními výhodami je nevšední prodyšnost a také odolnost. Při výběru pěnových matrací si však dejte pozor na nosnost matrace, každá unese jinak těžkého člověka.

Pružinové matrace

I když nejsou tak často vyhledávané, na trhu se s nimi přesto setkáte. Řeč je o klasických pružinových matracích, které se skládají z ocelových pružin, jež jsou chráněny dobrou roznášecí vrstvou, aby se žádná z pružin nedostala ven.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *