Tapety vládnou světu dekorací

Vyzdobit interiér tak, aby se vám v něm dobře bydlelo, to je asi snem každého člověka. Tradičně se o vzhled pokojů starají spíš ženy a ty přistupují k životu dost prakticky. Jak tedy zařídit, abyste se ve vašem bytě nebo domě cítili skutečně doma? Je třeba začít od podlahy, lépe řečeno od stěn.

Jak šel čas s tapetami

Stěny pokojů je možno dekorovat mnoha způsoby, k těm velmi starým patří tapetování. Tapety patří k moderním doplňkům, které umí krásně oživit jakýkoli interiér. Používaly se už ve starověké Číně přibližně dvě stě let před naším letopočtem. Z Číny je obchodníci postupně rozšířili do Arábie a odtud se v období křižáckých válek dostaly tapety i do Evropy. Na řadě zámků můžete dodnes vidět původní tapety s orientálními vzory a pestrými barvami, kterými si své budoáry nechávaly zdobit především urozené dámy. Největší obliby dosáhly tapety v období renesance především v Benátkách a ve Florencii.

Tapety se ale staly čím dál oblíbenějšími, ze sídel šlechty se začaly rozšiřovat také mezi bohaté měšťany a dnes je můžete vidět úplně všude. Někteří je mají spojené s obdobím socialismu a nechtějí proto mít s tapetami nic společného. To je ale škoda, protože tapety jsou velmi moderní, krásně vypadají a jsou praktické.

Vezměte stěny útokem a tapetujte

Tapety se dnes vyrábí v rozmanitých dekorech a z různých materiálů, levnější variantou jsou papírové tapety, jejich lepení je však poměrně pracné a navíc jejich životnost často není adekvátní námaze, kterou vynaložíte při nalepování, proto jsou mnohem oblíbenější vliesové tapety. Díky buničině a textilním vláknům mají mnohem delší životnost, jsou plastické a mnohem lépe dýchají. Snadno se nalepují a vyrábí se v mnoha různých provedeních. Tapety můžete zakoupit on-line v některém spolehlivém internetovém obchodu. Patří k nim také Tapeta-dekorace.cz, kde naleznete celou řadu klasických motivů, ale jsou tu také fototapety s přírodními motivy, fascinujícími detaily či abstraktními vzory, stačí si vybrat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *