Co vědět při výběru ČOV

Domácí čistička odpadních vod se stává nedílnou součástí mnoha rodin. S moderními značkami, které dnes na trhu existují, je čištění odpadních vod snadnější než kdy dřív. A to bez ohledu na to, zda ČOV využíváte pouze pro osobní účely v rodinném domku nebo třeba při podnikání, při kterém se v odpadu mohou nacházet i chemické látky, které si žádají komplexnější očistu.

Pokud jste se rozhodli si ČOV pořídit, rozhodně vám fandíme. Je tu jen několik základních bodů, na které je třeba myslet před tím, než se rozhodnete do ní zainvestovat. Je lepší si to všechno hezky promyslet dopředu, než pak narazit na překážky v průběhu.

  • Místo a účel pro ČOV

Ze všeho nejdříve musí být jasně specifikované místo, kde bude čistička využívána. Jak již bylo řečeno, může být používána jak pro rodinný domek, tak třeba chatku nebo podnik. V každém případě se nicméně výběr ČOV bude lišit podle žádaných funkcí. S tím vám nejlépe poradí odborníci.

  • Počet lidí na čističku

Budete ČOV čistit odpad po dvou lidech? Nebo po celé italské famílii? To musíte naplánovat dopředu, neboť druhy a značky čističek se liší a s nimi i jejich kapacity. V každém případě je lepší mít vícekapacitní zařízení, než ho nezodpovědně poddimenzovat.

  • Vypouštění vody

Jak hodláte očištěnou vodu vypouštět? Budete ji znovu využívat? To všechno je teba promyslet. Voda může odtékat do podzemních vod, povrchově nebo rovnou do kanalizace. Také se s ní může zalévat rostlinstvo, ale jistě byste vymysleli celou řadu nápadů.

  • Povolení

Podle způsobu vypouštění vody se pak vyřizuje také povolení. Těch je několik druhů a velmi záleží na všech zmíněných bodech. Liší se především v délce jejich vyřízení nebo povinnostech, které se k nim pojí. Na toto je nejlepší se vyptat u úřadu, příp. profesionálů na ČOV.

  • Náklady, servis a ostatní

ČOV určitě není jen o zakoupení zařízení. Je zde více nákladů, které vás nemusí hned napadnout. Kromě povolení se jedná o práci na instalaci, zařízení lokality, plánování a zkontrolování všeho nutného. Nepouštějte se zbytečně do ČOV na vlastní pěst, oslovte raději specializovanou firmu, která s tím může pomoci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *