Čtyři základní typy ventilátorů

Pokud neuvažujete nad nákupem klimatizace, přestože máte doma takové vedro, že nemůžete normálně fungovat, zvažte alespoň koupi ventilátoru. Vysoké vnitřní teploty totiž rozhodně nedělají dobře vašemu organismu. Více se potíte, pobolívá vás hlava, snižuje se vaše koncentrace, máte stále žízeň, cítíte se unavení, pálí vás oči a máte problémy se spánkem.

Rychlou úlevu od vysokých teplot přinášejí ventilátory, které se dají pořídit v řádech stokorun. Ideální jsou do menších bytů a kanceláří.

Jak ale vybrat ten správný, když je na trhu více typů? V prvé řadě si ujasněte, kde a jak často chcete zařízení používat. Vybírat budete podle velikosti místnosti, finančních možnostech a četnosti použití. Na opravdu občasné zapnutí vám budou stačit nejlevnější typy, ale ve chvíli, kdy budete ventilátor používat celý den, určitě na něm nešetřete. Už jen proto, že příliš levné ventilátory jsou vyrobeny z méně kvalitních materiálů a bývají hlučné.

Čtyři základní typy ventilátorů

Stolní, stojanový, stropní a podlahový, to jsou čtyři základní typy ventilátorů. Nejznámějším, ale také nejlevnějším je stolní ventilátor. Jeho nespornou výhodou je, kromě ceny, jeho nízká hmotnost, a tedy naprostá mobilita. Rychle ho přesunete tam, kam zrovna potřebujete. Manipulace s ním je velmi jednoduchá a když ho nebudete používat, schováte ho téměř kamkoliv. Počítejte ale s tím, že se většinou jedná o hlučná zařízení s nižším výkonem. Pokud plánujete používat zařízení i přes noc nebo ve větších místnostech, zvolte raději jiný typ.

Další alternativou jsou stojanové ventilátory. Také je seženete za několik stokorun, ale na rozdíl od předchozího typu ochladí i větší prostory. Stojanové ventilátory také patří mezi hlučnější přístroje.

Třetím typem ventilátorů jsou stropní ventilátory, které patří mezi nejbezpečnější ventilátory. Navíc nezabírají místo v místnosti, dají se sehnat v mnoha designových provedeních a vyznačují se vysokým výkonem.  Jsou také šetrné ke zdraví, protože uživatel s nimi není v blízkém kontaktu, a tedy na něj nefouká přímo vzduch, což by mohlo mít za následek řadu zdravotních problémů. Stropní ventilátory bývají tiché a dají se také pořídit v kombinaci se světlem. Jejich nevýhodou je finanční náročnost provozu a nemobilita zařízení.

Posledním typem jsou podlahové ventilátory, které jsou pro svůj vysoký výkon ideální do velkých místností. Jsou ovšem nejdražší variantou a pro jejich účinnost je důležité, aby byly namířeny proti stěně nebo stropu, jinak nebude docházet ke stejnoměrnému proudění vzduchu v místnosti.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *