Jak dnes zabezpečit domácnost a firmu?

Způsobů, jak dnes zajistit svůj majetek a sledovat, co se děje v soukromém domě nebo ve firmě, je mnoho. Současné zabezpečovací systémy jsou již vysoce sofistikované, často plně automatické a propojené s internetovou sítí. Díky tomu můžete z bezpečné vzdálenosti hlídat svůj domov nebo prostory společnosti. Uveďme si některé osvědčené způsoby zabezpečení domu a firemního objektu.

Wifi a IP kamery

V době plné internetu můžete tuto síť využít také u bezpečnostních kamer a zvolit si například IP kamery. Ty se výborně hodí zejména pro ty, kdož často cestují a nejsou doma, zároveň však potřebují sledovat, zda se u nich neděje něco nekalého. Druhou, velice podobnou možností zabezpečení propojeného se sítí, jsou wifi kamery.

Průmyslové kamery, tedy ty, které jsou určené do provozoven a větších objektů jsou někdy označovány také za CCTV kamery, což je zkratka značící uzavřený televizní okruh.

EZS

A u zkratek můžeme zůstat, možná už jste narazili na EZS a nevěděli jste, co to vlastně značí. Je to zkratka pro Elektronické Zabezpečovací Systémy, která zahrnuje zabezpečení domu z vizuálního hlediska, ale také například proti požáru nebo úniku různých škodlivin.

Požární hlásiče

Požární signalizace je samozřejmě také velmi důležitá, proto se postarejte, aby byla vaše domácnost náležitě vybavena. Není nic lepšího, než kvalitní požární hlásič, a to nejlépe v každé domácnosti. Ti, kteří toto podceňují, pak často zapláčou. Požár totiž může přijít kdykoliv, často nečekaně, proto se vyplatí být připraven.

Další možnosti zabezpečení

Jsou zde samozřejmě také další možnosti zabezpečovacích systémů, jako první si můžeme zmínit elektronické zabezpečovací systémy, které hlásí kouř. Říká se jim detektory kouře a jsou v podstatě velice blízké klasickým požárním hlásičům. Další pak jsou detektory úniku plynu a zplodin, fotopasti, detektory pohybu, fotobuňky a různá čidla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *