Tepelná čerpadla – základní pojmy

Sezónní energetická účinnost vytápění, topný faktor (topný faktor COP; topný faktor SCOP), ekvitermní regulace, normy pro tepelná čerpadla –  nic vám to neříká? Nevadí! I když jde o základní pojmy v tepelných čerpadlech (např. tepelná čerpadla vzduch vzduch, tepelná čerpadla vzduch voda), vy je znát nemusíte. Pro vás je důležité vědět, kam a na koho se ohledně tepelných čerpadel obrátit. Pokud zvolíte společnost KSK Praha, bude to nejlepší vaše rozhodnutí. Než se nadějete, budete moci mít doma tepelné čerpadlo vzduch vzduch nebo tepelné čerpadlo vzduch voda, a to s komplexním servisem.

Označování tepelných čerpadel

Možná vás zajímá, kde se vzaly názvy: tepelné čerpadlo vzduch vzduch a tepelné čerpadlo vzduch voda.

  • Označení typu tepelného čerpadla – prvního slova – závisí na tom, odkud bere tepelné čerpadlo energii – ze vzduchu, z vody, ze země.
  • Druhé slovo říká, jakým způsobem dodává tepelné čerpadlo energii do objektu – do vody, do vzduchu.

Zvolíte-li tedy pro vytápění tepelné čerpadlo vzduch vzduch, energie pro vytápění bude odebírána ze vzduchu a do vzduchu v objektu bude také předávána. Zvolíte-li tepelné čerpadlo vzduch-voda z kskpraha.cz, teplo bude odebíráno ze vzduchu a do objektu předáváno prostřednictvím vody. Existují také tepelná čerpadla země-voda, která znamenají, že teplo se odebírá ze země a v topném systému se použije na ohřev vody. Někdy se tepelným čerpadlům země-voda říká tepelná čerpadla voda-voda.

klimatizace praha

Dovolte přírodě, ať vám pomůže topit

Tepelná čerpadla vzduch vzduch a tepelná čerpadla vzduch voda zaujímají přední místo mezi ekologickými zdroji energie. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch a tepelná čerpadla vzduch-voda jsou vhodná pro domy všech typů a konstrukcí. Abyste si pro svou nemovitost vybrali to pravé tepelné čerpadlo, obraťte se s důvěrou na firmu KSK Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.