Jaký typ automatické závlahy zvolit? Nadzemní nebo podzemní?

A jaké jsou vlastně výhody a nevýhody obou řešení? Proč vlastně zvolit na zahradu závlahový systém, díky kterému nebudete muset každé ráno vstávat a obíhat každou rostlinku s konví? A kolik takový závlahový systém na zahradu může stát?

Nad zem nebo pod zem?

Automatické zahradní zavlažovací systémy lze rozdělit na dva základní typy: nadzemní a podzemní. Nadzemní závlahy zahrad se obvykle skládají z hadice nebo potrubí s postřikovači, které zavlažují rostliny v řadách, zatímco podzemní systém obvykle zahrnuje potrubí umístěné pod povrchem půdy, které je připojeno k časovači a zdroji vody. V rámci zakončení závlahového systému je možné na hadici připojit kapkovací sadu anebo třeba postřikovač. Spíše než o finální řešení jde v tomto případě o způsob přivedení vody na místo určení.

Nadzemní zavlažovací systém a jeho výhody

Hlavní výhodou nadzemního systému je snadná instalace a údržba. Stačí nastavit zavlažovací hlavice a připojit je k časovači, což vám umožní snadno upravit plán zavlažování podle potřeby. Nadzemní zavlažování má však i své nevýhody, které pocítíte zejména v době, kdy budete chtít posekat zahradu. Ještě předtím než se do toho pustíte, bude nutné dát hadice stranou, abyste je sekačkou nezničili anebo, aby naopak ony nezničily vaši sekačku.

Proč říci ano podzemnímu zavlažovacímu systému?

Podzemní zavlažovací systémy vyžadují položení pod zem. Instalace je tedy v porovnání s těmi nadzemními o dost složitější. Výhody však stojí za to, protože podzemní systémy jsou efektivnější a co je důležité, nejsou vidět. V blízkosti zavlažovacích trubek můžete také přidat vrstvu mulče, která zajistí, že všechny rostliny budou dostatečně zalévány, aniž by se příliš smáčely listy. Navíc se při sekání zahrady nemusíte starat o hadice nebo postřikovače, což z nich dělá skvělou volbu pro zahrady s častou údržbou.

Kolik stojí automatický zahradní zavlažovací systém?

Náklady na instalaci automatického zahradního zavlažovacího systému závisí na mnoha faktorech, jako je velikost, typ, složitost a místo instalace. Obecně platí, že nadzemní systémy budou levnější než podzemní systémy. Předtím, než začnete pracovat, si promyslete svůj rozpočet a poté zhodnoťte, jaký typ je pro vaše potřeby nejvhodnější. Dobrou zprávou je, že všechny komponenty pro automatický zavlažovací systém snadno seženete na e-shopu pro závlahy zahrad.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.