Staré byty ukrývají poklady

A nejsou to poklady v pravém slova smyslu. Jde o kvalitní a dřevěné podlahy nebo parkety, které jsou mnohdy schovávány pod jinou podlahovou krytinou jen proto, že jsou staré a nevzhledné. Tady je opak pravdou. Tyto podlahy mohou být sice staré, ale jejich kvalita se nemění a stylovost už vůbec ne. Pokud chceme mít opravdu dokonalý interiér, pusťme se do renovace parket Praha či podlahy a uvidíme, že jsme chybu jistě neudělali.

Čím začít nejdříve

Tak hned ze začátku musíme podotknout, že renovace parket a dřevěných podlah není nic pro amatéry, kteří nemají ani ponětí, jak takovou podlahu vlastně zrenovovat. A ještě jedno pravidlo pro ty, co si myslí, že postačí starou podlahu přelakovat. Můžeme použít ty nejlepší laky na světě, můžeme podlahu i natřít těmi nejlepšími barvami, nedocílíme dobrého a kvalitního vzhledu parket či podlahy, aniž bychom ji před tím nejdříve dokonale nevybrousili. Pokud tedy chceme mít kvalitní a stylovou podlahu, přenechejme veškerou práci profesionálům, kteří své práci dobře rozumí a mají mnoho praktických zkušeností. Také disponují moderními prostředky, které jsou k této práci nutností. Brusky jsou výkonné a mají odsávání, takže prachu není tolik.

K renovaci podlah Praha a parket nás také nutí nejen zub času, ale i mechanické poškození, domácí mazlíčci nebo nedostatečná péče. Není třeba hned panikařit a jistě je zde na místě zeptat se na aktuální stav podlahy odborného technika, který posoudí stav parket a zároveň navrhne řešení.

Klasické broušení je základ

Jak už bylo zmíněno na začátku, bez pořádného broušení podlahy se žádná renovace parket neb dřevěné podlahy neobejde. V první fázi je toto broušení důležité už z toho důvodu, že tím vlastně odstraníme všechny nečistoty, které se ta léta na podlaze nahromadily a také odstraníme zbytky nátěrů a laků. Podlaha musí bát prakticky čistá. Získá tak možná i trochu jiný odstín, ale to vůbec není na škodu. Můžeme tak mít staronovou podlahu jen s jiným odstínem, který nakonec může dokonale ladit s interiérem našeho bytu.

Aby byla podlaha dobře vybroušena, nikdy bychom neměli přeskočit hrubou zrnitost. Zanechá sice i viditelné stopy a rýhy, ale ty se postupem dalších prací odstraní a nemusíme tak mít obavu, že podlaha bude vypadat jako poškrábaná gramofonová deska.

Další fáze renovace parket Praha

Některé podlahy jsou v mnoha místech zachovalé a jen určité dílce vykazují známky nevyhnutelné výměny. Můžeme se klidně pustit do toho. Postačí si nachystat potřebný materiál a jednoduše doslova vyloupnout parketu z podlahy. Podklad pak musíme dokonale vyčistit, neboť je na něm jistě zaschlé lepidlo po předchozí pokládce a tak musíme vše odstranit a vyrovnat. Parketu můžeme také malinko upravit, aby dokonale padla do místa opravy. Není třeba se obávat mezery, která by nám v tomto případě vznikla. Další fáze nám vše odstraní

Tmelení patří také k renovaci podlah Praha

jestliže se nám vyskytnou menší mezery mezi jednotlivými parketami nebo objevíme dírky, je třeba vše odstranit. Díky speciálním tmelům, které jsou pro tyto účely vyrobeny, můžeme tyto nedostatky vyplnit. Na trhu dnes existuje celá řada takových tmelů, které navíc obsahují i tvrdidlo, jenž umožňuje rychlé schnutí takto vytmelených zón.

Konečnou fází renovace podlah Praha je samozřejmě povrchová úprava parket. Jde zejména o lakování nebo voskování, záleží samozřejmě na našem přání. I tyto úpravy nám kvalitně udělají pracovníci odborné firmy. laky jsou dnes vodou ředitelné a vosky obsahují většinou včelí vosk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *