Bazénové plachty a jejich výhody

Máte doma velký zahradní bazén a nechce ho každý den čistit od napadaného listí? Chcete mít vodu v bazénu ohřátou na optimální teplotu, aniž by jste museli pořizovat drahé vybavení? Tak k tomu všemu potřebujete pouze kvalitní bazénovou plachtu.

V čem spočívají výhody bazénových plachet

V letních měsících, kdy slunce pálí a vzduch doslova stojí na místě, je osvěžení v bazénu tou nejlepší volbou. Ovšem takový bazén potřebuje také určitou údržbu. A nemusíme snad ani vysvětlovat, že každodenní čištění vodní hladiny od nečistot z okolí je doslova otrava. Abychom tomu předešli a nemuseli se každý den lopotit s čištěním vody, je tady řešení, které jistě uspokojí všechny majitele zahradních bazénů. Jde o velice kvalitní a pevné bazénové plachty, které spolehlivě zakryjí bazén. Odpadá tady tak ono neoblíbené čištění a navíc jsou tyto plachty prakticky bezúdržbové. Stačí jen plachtu napnout nebo pak složit a uklidit na suché místo. V případě, že bychom přece jen zaznamenali nějaké znečištění, postačí plachtu jen umýt vodou, například ze zahradní hadice nebo k tomu můžeme použít i vysokotlakou myčku.

Solární plachty

K dalším plachtám, které poslouží jako ochrana vodní hladiny, patří i solární plachty. Ty nejenže nám vodu ochrání před již zmíněnými nečistotami, ale plní také funkci solárního ohřevu vody. Teplota vody se tak může trochu zvýšit a my tak nebudeme mít v bazénu studenou vodu, kterou nikdo moc nemiluje. Čím déle bude bazén zakrytý solární plachtou, tím větší pravděpodobnost teplejší vody budeme mít. Potřebujeme k tomu jen sluneční paprsky. Takový ohřev vody nás prakticky nestojí ani korunu a přitom budeme mít dvojí službu, ochranu před nečistotami a solární ohřev.

Zimní plachty

Ovšem nejen klasickou krycí plachtu nebo solární plachtu můžeme na trhu najít. Zimní plachty jsou přizpůsobeny ke svému užívání tak, aby ochránily bazén v zimním období. Jde prakticky o takové přezimování bazénu. Materiál je vyvinut tak, aby odolal tuhým mrazům a silným větrům. Také je myšleno i na přívaly sněhu, které mohou v určitých případech i protrhnout špatně upevněnou plachtu.

Doplňkové příslušenství

Jako každé zboží, tak i bazénové plachty mají určité doplňkové příslušenství, které je nezbytnou součástí montáže plachet. Jde zejména o různá odtoková sítka v různých velikostech, kotvící čepy pro pevnější uchycení, napínací gumy a také naviják pro snadné srolování plachty. Co se týká různého tvaru plachty, ten je uzpůsoben samozřejmě tvaru bazénu. Plachty jsou vyráběny vlastně přímo na míru každého bazénu tak, aby plně splňovala svůj účel. Klasické tvary bazénů dnes vystřídali atypické tvary, které mají různou podobu a na zahradě našeho domu jsou pak mnohdy ozdobou celé zahradní plochy.

Cena

Co se týká ceny takových plachet na bazén, tak tady můžeme říci, že je velmi příznivá a pokud ještě váháme, zda si krycí nebo solární plachtu pořídit, tento článek byl jistě inspirací. Zykrytování bazénu například z polykarbonátu vyjde několikanásobně dráž a montáž také není za pět minut. Navíc se životnost těchto plachet se odhaduje zhruba na 15 let, což je také velmi pozitivní zpráva. Takže pokud se nemůžeme rozhodnout, zda si máme pro svůj bazén takovou plachtu pořídit, snad byl náš článek alespoň trochu inspirací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *