Tipy na design obývacího pokoje

Zařizujete nový obývák a nevíte, jak si vybrat z nepřeberného množství obývacích stěn, křesel, sedaček a konferenčních stolků? Jak celkový design sladit tak, aby na sebe jednotlivé kousky co se týče vzhledu i tvaru navazovaly a tvořily jednotný celek? Jak zkrátka vytvořit takové místo k bydlení, ve kterém se vám bude dobře žít? Přinášíme několik tipů.

Zaměřte se na funkčnost

Začněte tím, že určíte funkce svého obývacího pokoje a jeho jednotlivých částí. Různé kusy nábytku a akcenty budou nezbytné pro zábavu, sledování televize nebo prostě jen pro odpočinek doma o samotě. To vám pomůže zúžit typ nábytku, který chcete, a způsob jeho uspořádání tak, aby co nejlépe sloužil svému účelu.

Vytvářejte rovnováhu

Při výběru kusů nábytku do obývacího pokoje zvažte, jak spolu vizuálně a prostorově souvisejí. Zapadají jednotlivé kusy do celkového designu? Vyvažují se navzájem? Chcete-li vytvořit vyvážený vzhled, používejte v celém prostoru podobné barvy, materiály a tvary. Na škodu ale nebude ani to, když si zvolíte jednu kontrastní barvu nebo prvek, který jednolitost prostoru naruší.

Přidejte textury

Skvělým způsobem, jak dodat obývacímu pokoji hloubku a zajímavost, jsou textury. Můžete přidat hmatové prvky, jako jsou koberce, přehozy a polštáře, které zjemní vzhled místnosti. Texturované obývací stěny a přírodní materiály, jako je dřevo nebo kámen, mohou poskytnout hřejivý pocit, díky němuž je prostor příjemnější. Zvolte cokoliv, co nemá hladký povrch, a uvidíte, že to nebude špatná volba.

Vpusťte do místnosti světlo

Přirozené světlo pomáhá rozjasnit každý obývací pokoj a během dne mu dodává život. Správné začlenění oken do prostoru zajistí, že v obývacím pokoji zůstane maximální množství slunečního světla, a zároveň bude zachováno soukromí v nočních hodinách. Přidání zrcadel do určitých částí obývacího pokoje navíc pomůže odrážet světlo v celém prostoru a ten se tak opticky zvětší.

Přizpůsobte si svůj prostor

Posledním krokem je personalizace prostoru pomocí kousků, díky nimž je pro vás jedinečný a odráží vaši individuální povahu. To znamená začlenění fotografií, umělecká díla a knihy, které rádi vystavujete. Můžete také pověsit závěsy nebo žaluzie s jedinečným vzorem nebo designem, které místnosti dodají barevnost a texturu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.