Víte, jak pozorovat objekty v noci?
Nachází se mezi námi spousta těch, kdo s nadšením vyráží v podvečer nebo dokonce večer do přírody a naslouchají zvukům přírody. Co byste ale řekli na to, že kromě akustického zážitku si dopřejete i ten optický? Jestliže si myslíte, že je to nemožné, jste celkem na omylu.
Přírodu venku, ať už jde o faunu či floru můžete pozorovat stejně, jako ve dne. A to za pomoci speciální techniky nesoucí název noční vidění.
Poznejte přednosti nočního vidění
Na trhu můžete objevit přemíru nejrůznějších technologií, které dokáží pracovat se zbytkovým světlem tak, že vám umožní vidět v noci. Pokud se budete držet klasiky, pak je to noční vidění generace I či noční vidění generace II. Záleží na tom, co od takového produktu vlastně očekáváte.
Zda jej budete využívat s pomocí hlavové sady, umístíte jej na stativ nebo vám postačí pozorování z ruky. V tomto směru narazíte na trojí základní dělení nočního vidění.
- Monokulární noční vidění
- Binokulární noční vidění
- Digitální noční vidění
A pokud by vám náhodou nestačilo pozorování přírody v noci venku, můžete si přinést několik málo vzorků domů a pustit se do zkoumání živočichů a rostlin na mnohem větší úrovni.
Využijte domácí mikroskopy
Na mysli máme především mikroskopy, se kterými se nemusíte setkávat pouze ve školách nebo profesionálních laboratořích. Díky cenové dostupnosti tohoto sortimentu si můžete mikroskop pořídit i domů. Jde o zařízení blízké klasickému dalekohledu jen s podstatně větším zvětšením zaměřeným na detail.
I v tomto případě si buďte jisti, že je z čeho vybírat. Pár níže uvedených kategorií vás o tom hned přesvědčí.
- Mikroskopy stereoskopické
- Mikroskopy monokulární
- Mikroskopy binokulární
- Mikroskopy trinokulární
Výběr tohoto sortimentu je velice bohatý a začíná u mikroskopů dětských, přes ty studentské, až po ty laboratorní a mnohé další