Co jsou to termostatické směšovací ventily a jaké výhody mohou přinést do vaší domácnosti?

Směšovací ventily jsou sice poměrně dost jednoduchou součástí, která se používá v topných a vodovodních rozvodech, ale přitom se jedná o naprosto nepostradatelnou záležitost. Jsou přítomny všude, kde dochází ke směšování vody, a my musíme mít kontrolu nad tím, jak probíhá.

Základní mechanický princip je u nich jednoduchý. Ovládání přívodu teplé a studené vody do výstupu má za výsledek teplotu, která je na konci jejich funkce. Ale už dávno se nemusíme spokojit jenom se základními ventily, které nemají pokročilé funkce.

Když samotný směšovací ventil nestačí

Samotné směšovací ventily mají jednu zásadní nevýhodu. Ve svém původním provedení totiž není možnost ovládat intuitivně to, jak bude vypadat směšování jako takové. Jsou tak víceméně nastaveny na určitou hodnotu, která se mění jenom manuálně. Se změnou na dálku už si dokáží poradit různé servopohony a podobné moduly, ale zůstává otázka, jak mohou řídit aktivitu zcela sami.

Odpovědí je právě termostatický směšovací ventil. Samotný termostat je základním měřícím přístrojem, který slouží k měření teploty, v našem případě tekoucí vody. Na základě jeho odezvy pak mohou systémy zpracovávat informace a případě měnit nastavení ventilů.

Menší spotřeba a větší efektivita

Mezi zásadní výhody, které vám mohou termostatické ventily přinést, je mnohem větší efektivita systému jako takového. Díky jejich dobré funkci můžete směšovat s vysokou opatrností, a přitom také s okamžitou odezvou. Výsledkem může být úspora, která se oproti starým systémům dostává dokonce do řádů desítek procent. A to je při dnešní ceně energií rozhodně nezanedbatelná částka.

Přináší také bezpečí

Opaření horkou vodou je poměrně dost častý domácí úraz. Dvojnásob se to stává u dětí nebo seniorů, kde občas nemusí být pozornost zrovna největší a popálení je otázkou několika mála minut. Rozhodně ale musíme myslet na to, že se to může stát i nám. V tomto ohledu termostatický směšovací ventil může přinést zajímavé eventuality zabezpečení domácnosti. Důvodem je, že může sám mít nastaveny limity, podle kterých bude ventil řídit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.