Dobrá matrace je samozřejmě základ, ale musí být umístěna na kvalitní posteli

Letáky supermarketů teď chvíli ignorujte a investujte především do svého budoucího zdraví, nechte si také dobře poradit od odborníků. Nekoukejte jen na to, jak vypadá zevnějšek – právě tady musíte pečlivě prověřit rám a celkovou konstrukci, ideální je volit masivní dřevo, které je bytelné a vydrží doslova celé věky. Teď už jen vybrat, zda to bude dub nebo smrk.

Ideální šířka postele je asi devadesát centimetrů na osobu, minimum je o deset nižší.

Kolik prostoru naše tělo minimálně potřebuje, když se ukládáme ke spánku? Postel 160 x 200 nabízí tu nejnutnější minimum pro všechny páry. Osmdesát procent šířky na jednoho je nejnižší podání, pod něj už se nemůžete dostat, tedy pokud to do budoucna nemají odnést záda.

Důležité je také zhodnotit výšku lůžka, spát na zemi je naprosto nehygienické, nikdo z odborníků to ani nemůže doporučit. Půl metru je tak akorát, u seniorů, kteří mají potíže s pohybem, můžeme ještě lůžko trochu zvýšit – budou se z něj pak snadněji zvedat.

Postel 160 x 200 cm by měla mít nohy – matrace prostě musí větrat. Laťkový rošt proto bude ideální, pevná deska nepropustí ani decimetr krychlový vzduchu, a to je z dlouhodobého hlediska zcela nežádoucí. Velká věda je také výběr matrace, její výška by neměla klesnout pod patnáct centimetrů, kdo má rád pohodlí, určitě zvolí trochu tlustší model. Zkuste matraci z takzvané líné pěny a záda už nebudou nikdy bolet. Půl litru potu je minimum, co za noc vyprodukujeme, ačkoliv se nám to nemusí na první pohled zdát. Snímatelný potah je proto naprostý základ!

Je pravdou, že postel může posloužit jako jednolůžko pro skutečně vášnivého spáče, co si rád dopřeje maximální pohodlí. To je ale poměrně neobvyklá volba…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *