Jak bojovat s nekvalitním spánkem

Každé ráno uleháme do postele s touhou po pořádném odpočinku. Celý dlouhý den byl náročný, v práci jsme se nezastavili, ještě doma se muselo pouklízet. V případě, že máte za sebou taky tak náročný den, opravdu si nepřejete nic jiného, než usnout hlubokým spánkem. Bohužel najdou se mezi námi lidé, kteří si mohou o hlubokém spánku nechat jenom zdát, pokud tedy vůbec usnou. Trápí je nespavost nebo nekvalitní spánek, což se výrazně projevuje na jejich zdravotním stavu, na produktivitě v zaměstnání, také na celkové náladě během dne. Jestliže patříte k lidem, kteří také bojují už nějaký čas s nekvalitním spánkem, prozradíme vám, jak to řešit, případně co za tím asi vězí.

Investujte do nové, kvalitní matrace

Věděli jste, že na kvalitě našeho spánku se podílí matrace, na níž spíme? Mnozí lidé si neuvědomují to, že i matrace se podílí na kvalitě našeho spánku. Špatná matrace má vliv nejen na nespavost, ale také na bolest zad či kloubů nebo na naši špatnou náladu během dne. Investujte proto do kvalitní matrace, na které se bude rázem spát jako v pohádce. V současné době je k dispozici mnoho různých matrací, z nichž nejoblíbenější matrace jsou ortopedické matrace, pružinové matrace nebo pěnové matrace, které se přizpůsobují člověku a jeho tělu.

Před spaním žádný alkohol

Mezi lidmi koluje pověra, že jedna sklenka vína nebo jiného alkoholu před spaním nevadí, že právě alkohol přispívá k vyšší kvalitě našeho spánku. Jenže pravdou je, že alkohol škodí a negativně ovlivňuje spánek člověka. Hlavně díky požitému alkoholu před spaním se budete následující den cítit ještě více unaveni než obvykle po neprospané noci. Raději si před spaním místo alkoholu dopřejte sklenici sody či vody s limetkou nebo citronem.

Žádný telefon ani počítač

Je všeobecně známo, že nespavost způsobuje počítač, telefon nebo jiná elektronika vyzařující světlo. Proto se těmto zařízením před spaním vyhýbejte, co jen to jde. Raději ponechte všechna zařízení mimo ložnici, uvidíte, že se vám najednou bude spát daleko lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.