PÁR RAD PRO DOBRÝ A ZDRAVÝ SPÁNEK

K tomu, abyste se dobře vyspali, napomáhají vhodně zvolené materiály postelí, matrací a roštů. Nejvhodnějším materiálem rámu postele je určitě masivní dřevo, které je zdravotně nezávadné a použijeme-li tvrdé dřevo, vydrží zpravidla desítky let. Vyplatí se tedy do něj investovat. Každý materiál, ať přírodní či umělí něco vyzařuje, proto je dobré, pokud to myslíme s dobrým a zdravým spánkem  vážně, obklopit se převážně přírodními materiály.

DŮLEŽITÉ JSOU I ROZMĚRY POSTELE

Výška masivní postele by včetně matrací měla být 50-65 cm. Starší lidé by měli vybírat vyšší ložnou plochu. Bude se jim tak lépe vstávat. U délky platí pravidlo 25 cm. To znamená, že k výšce naší postavy přičteme 25 cm a dostaneme tak ideální délku postele. Šířka postel by měla být alespoň 80 cm. Při šířce 90 nebo dokonce 100 cm budeme mít však pohodlí víc.

NEZAPOMEŇTE NA UMÍSTĚNÍ POSTELE V POKOJI

Když je část za hlavou nebo boční část postele přiražena ke zdi budete se cítit bezpečně. Některé masivní postele lze umísti i volně do prostoru, pak je ale dobré za hlavu umístit například komodu. Právě kvůli zmíněnému pocitu bezpečí a také kvůli průvanu.

MATRACE A ROŠT SPOLU SOUVISÍ

Nemalou pozornost je nutné věnovat výběru kvalitní matrace a roštu. Tyto dvě věci spolu úzce souvisí a navzájem se doplňují. Navíc ne každou matraci lze kombinovat s různým typem roštu. Při výběru se vyplatí navštívit specializovanou prodejnu, kde Vám odborně proškolený prodejci poradí. Máte navíc možnost si některé typy matrací a roštů vyzkoušet. U některých prodejců lze matraci zapůjčit na vyzkoušení domů.

Na našem trhu je řada kvalitních výrobců ložnic, u kterých lze vybrat novou masivní postel. Za zmínku stojí například  firma ECLISSI, která se specializuje na výrobu masivních postelí z exotické dřeviny zvané MALAJSKÝ DUB. Tato dřevina je tvrdší a kvalitnější než u nás běžně používané dřevo a troufneme si říct, že masivní postel z tohoto materiálu Vám vydrží celý život.

HODNĚ ŠTĚSTÍ A PEVNÉ NERVY PŘI VÝBĚRU


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *