Otázky ohledně větrání objektu

Větrací systémy se stávají stále více populární mezi širokými vrstvami obyvatelstva. Samotná problematika větrání je však poměrně složitá a oběžnému uživateli dělá problém se v ní zorientovat. Proto bych rád formou tohoto článku rád objasnil některé aspekty větrání, které zjednoduší běžnému uživateli výběr toho správného způsobu větrání.

Proč větrat profesionálně?

Stále určitě existuje mnoho z vás, kteří si právě pokládají otázku „Proč mám investovat do větracího systému, když si mohu otevřít okno, pořídit větrák, případně klimatizaci?“. V některých objektech se asi stále bez větracího systému obejdou, profesionální větrání má však mnoho výhod. Dá se centrálně řídit, takže každá část objektu je větrána jen tehdy, je-li to žádoucí. Pomocí rekuperace je vyměňován vzduch. Příchozí vzduch je čištěn pomocí integrovaných filtrů. To snižuje prašnost objektu, riziko onemocnění a riziko vzniku plísní.

Jak funguje centrální větrání?

Funkce centrálního větrání je poměrně jednoduchá. Například u větracích jednotek inVENTer je vždy centrální regulátor MZ One, který řídí ostatní větrací jednotky. Tím zajistí správný průběh větrání. Samozřejmě je vždycky nezbytné zvolit správné větrací jednotky, jejich počet a rozmístění. S tím vám u společnosti inVENTer pomohou její experti. Stačí jen zaslat informace o vybraném objektu a experti společnosti pro vás zdarma vypracují plán větrání. Případně můžete rovnou šáhnout po některém z připravených řešení pro určité typy rodinných domů a bytů.

Jak větrat levně?

Pochopitelně si říkáte, že správné větrání objektu je dobré, ale nechcete do něj investovat tolik peněz. Některé větrací technologie, například technologie větrání inVENTer, jsou součástí dotačního programu Zelená úsporám, tudíž vám na jejich pořízení přispěje stát. Zároveň je větrání tímto systémem energeticky nenáročné. Větrací jednotky nefungují nonstop, ale jen tehdy, když je to třeba.

Obrázek 3 Centrální regulační jednotka zajišťuje, že větrání probíhá jen tehdy, kdy má.
Obrázek 3 Centrální regulační jednotka zajišťuje, že větrání probíhá jen tehdy, kdy má.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.